Rozwój technologii sprawia, że praktycznie każdego dnia jesteśmy informowani o nowym gadżecie, który ma dawać rozrywkę lub ułatwiać codzienne życie. Dzisiaj opowiemy Ci o deskorolkach elektrycznych, czyli urządzeniach, które łączą w sobie funkcje rekreacyjne z użytkowymi. Dowiedz się, czym dokładnie jest deskorolka elektryczna i na co zwrócić uwagę, wybierając model dla siebie lub dziecka.

kobieta i mezczyzna na deskorolce elektrycznej

Deskorolka elektryczna – co to takiego?

Już sama nazwa jasno opisuje, z jakiego rodzaju urządzeniem masz do czynienia. Otóż deskorolka elektryczna to pojazd, który jest napędzany silnikiem elektryczny. Jest to główna różnica pomiędzy tym urządzeniem a tradycyjną deskorolką. Jeżeli chodzi o sterowanie, to odbywa się ono tak, jak w rozwiązaniach „analogowych”, czyli przez odpowiednie balansowanie ciałem. Producenci dają również możliwość sterowania pilotem lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Akumulator w deskorolce elektrycznej pozwala na przejechanie kilkudziesięciu kilometrów na jednym ładowaniu.

Poznaj rodzaje desek elektrycznych

Deski elektryczne mają to do siebie, że występują w kilku rodzajach. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, poznaj najpopularniejsze rozwiązania:

deskorolka elektryczna

☛ Deska terenowa – coś dla zaawansowanych użytkowników, którzy szukają pojazdu, radzącego sobie na kamienistych ścieżkach, leśnych drogach oraz nierównych powierzchniach. Cechą charakterystyczną tego rodzaju desek jest wysokie zawieszenie oraz duże koła.

☛ Deska dla dziecka – wszelkiego rodzaju modele, w których zastosowano ograniczniki prędkości. Dzięki nim Twoje dziecko nie rozpędzi się nadmiernie.

☛ Deska z uchwytem – inaczej funkcjonuje pod nazwą Segway. Charakteryzuje ją ogromna łatwość prowadzenia.

☛ Deska z siedzeniem – to wciąż nowość, ale sukcesywnie zyskuje grono wiernych odbiorców. Na przedzie pojazdu umieszczony jest drążek wyposażony w dodatkowe kółko.

mezczyzna na deskorolce elektrycznej

Deskorolka elektryczna a bezpieczeństwo

Na pewno rozważając zakup deski elektrycznej dla siebie lub dziecka pojawiła się w Twojej głowie myśl o bezpieczeństwie. Nie ma co się czarować – deskorolka elektryczna jest tak samo bezpieczna, jak każdy inny pojazd tego typu. Jeżeli będzie używana w odpowiedni i rozważny sposób, nie powinno stać się nic złego. W przypadku, gdy pojazd ma być prezentem dla dziecka, na początku nauki miej na nie oko. Opanowanie jazdy zajmuje trochę czasu, co można uznać za jedną z nielicznych wad tego sprzętu.

7 najważniejszych cech deskorolek elektrycznych

para na deskorolce elektrycznej

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu deski elektrycznej, sprawdź parametry, jakie oferuje. Najważniejsze z nich to:

 Pojemność akumulatora – w tym wypadku sytuacja jest bardzo prosta – im większa pojemność, tym dłużej jeździsz. Szukaj więc desek z solidnym akumulatorem.

• Prędkość – wiele zależy od tego, kto ma być właścicielem deskorolki. Jeśli dziecko – wybierz model, który nie przekracza kilkunastu km/h. Z kolei, jeżeli pojazd jest przeznaczony dla Ciebie, możesz kupić deskę rozwijającą nawet do 60 km/h.  Pamiętaj jednak, że im szybsza deskorolka, tym boleśniejszy upadek. W tej materii zalecamy więc dużo rozsądku.

• Dopuszczalne obciążenie – pamiętaj, by podczas wyboru deskorolki wziąć pod uwagę lekki zapas na ciężki plecak itp.

• Rozmiar kół – bardzo ważny parametr. To, w jakie koła będzie wyposażona Twoja deskorolka elektryczna, ma ogromny wpływ na komfort jazdy. Niskie i niezbyt duże koła są idealne do miasta, zaś te z agresywnym bieżnikiem sprawdzą się w terenie.

kola do deskorolki

• Czas ładowania –  sytuacja podobna jak w przypadku pojemności akumulatora – im krócej deskorolka się ładuje, tym szybciej możesz z niej skorzystać.

• Wykonanie – zwróć uwagę na jakość materiałów, które zostały użyte do produkcji deskorolki. Pamiętaj, że pojazd musi być stabilny.

• Cena – wiele zależy od Twojego indywidualnego budżetu. Jeżeli zdecydujesz się na tańsze rozwiązanie, nie spodziewaj się oszałamiających osiągów. Porządną deskorolkę elektryczną można kupić już za około 1000 zł. 

Dodane: 2018-04-04