Barber, czyli stylista bród, to zawód coraz popularniejszy w naszym kraju. Wielu panów, oczekując spektakularnych efektów, woli oddać swój zarost w ręce profesjonalisty. Są też i tacy, którzy na wizytę w tym „męskim salonie piękności” nie mają często czasu. I nic dziwnego, ponieważ do tych najlepszych salonów często trzeba zapisywać się ze sporym wyprzedzeniem. O swoją brodę można jednak zadbać również w domowym zaciszu – wystarczy wybrać odpowiednią golarką, dostosowaną do potrzeb i rodzaju włosa, by cieszyć się pięknym zarostem. Jaka golarka rotacyjna spełni Twoje wymagania? Czy będzie lepszym wyborem niż foliowa? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Na te wszystkie pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

mezczyzna-z-golarka

Golarka foliowa czy rotacyjna?

Na samym początku musisz podjąć decyzję, które z tych urządzeń będzie dla Ciebie lepsze: golarka foliowa czy rotacyjna? Czym różnią się od siebie te dwa sprzęty?

Golarka foliowa posiada specjalną metalową folię z otworami. Nożyki mają za zadanie wyłapać włoski rosnące pod różnymi kątami. Ich zaleta? Większy komfort podczas golenia. Wady? Cały proces golenia trwa dość długo, a urządzenie może nie usunąć dokładnie niepożądanych włosów.

Golarka rotacyjna (inaczej golarka głowicowa) różni się od foliowej już samym wyglądem. Ma zwykle trzy lub cztery głowice z nożykami i osłonkami, które chronią skórę przed skaleczeniem. Świetnie dopasowuje się do kształtu twarzy, a golenie jest szybkie i bardzo dokładne. Niestety, takie golarki są zwykle nieco droższe od foliowych, częściej też ulegają drobnym awariom. Pamiętaj, by unikać golarek z dwoma głowicami – są wprawdzie tańsze, ale też dają zdecydowanie słabszy efekt.

Jaka golarka elektryczna będzie dla Ciebie lepsza? Golarka rotacyjna sprawdzi się u panów z twardym zarostem, którym zależy na szybkim i dokładnym goleniu. Jeśli jednak cenisz sobie komfort i golisz się w domowym zaciszu, bez presji czasu, wybierz golarkę foliową, najlepiej z potrójnym systemem.

Golarki męskie. Jaka najlepsza i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jeśli wiesz już, jaka golarka elektryczna sprawdzi się w Twoim przypadku, nadszedł czas, by przyjrzeć się najważniejszym parametrom tych urządzeń.

Zasilanie

Golarki sieciowe mają kabel, który należy podłączyć do gniazdka, by uruchomić urządzenie. To tradycyjne rozwiązanie; nie trzeba pamiętać o regularnym ładowaniu golarki czy martwić się, że przestanie działać w trakcie golenia. Niektórym jednak może przeszkadzać ograniczający ruchy i plączący się kabel. Golarki sieciowej nie użyjesz też w miejscu, w którym nie ma prądu.

Golarki akumulatorowe, pozbawione kabla, działają na specjalne akumulatory. Przed użyciem należy je naładować – mogą wtedy działać bez przerwy przez kilkadziesiąt minut. Są bardziej mobilne, skorzystasz z nich poza domem, nawet gdy nie masz w pobliżu kontaktu. Jeśli się na nią zdecydujesz, koniecznie sprawdź, ile wynosi czas ładowania.

I wreszcie golarki akumulatorowo-sieciowe, które łączą w sobie zalety obu tych rozwiązań. Możesz używać ich tak, jak Ci wygodnie: albo podłączając kabel do gniazdka, albo korzystając z naładowanych akumulatorów.

Budowa

Zobacz, czy golarka dobrze leży Ci w dłoni – powinna mieć wygodny uchwyt. Do tego musi być lekka, tak aby łatwo dało się nią manewrować.

Materiał

Materiał, z którego wykonana została obudowa golarki, powinien być odporny na uszkodzenia. To ważne, zwłaszcza jeśli zamierzasz zabierać urządzenie ze sobą w podróż. Najlepiej, jeśli golarka jest też wodoodporna. Ogolisz się wtedy pod prysznicem, a także szybko wyczyścisz urządzenie pod bieżącą wodą.

Funkcje dodatkowe

Nowsze modele golarek mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji, które znacznie ułatwią Ci korzystanie z urządzenia. Niektóre sprzęty pozwolą Ci wyregulować szerokość głowicy i wybrać odpowiedni tryb golenia, przystosowany do Twojej skóry i włosów. Jeśli często narzekasz na podrażnienia, wybierz model z systemem dla delikatnej skóry. Przydatny jest również wskaźnik zużycia głowicy, informujący, kiedy należy ją wymienić. Kupując golarkę akumulatorową, wybierz taką ze stacją dokującą, która dodatkowo zdezynfekuje urządzenie.

golarka-rotacyjna

Jaka golarka elektryczna? Nasz ranking golarek rotacyjnych

Golarka foliowa czy rotacyjna? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: „golarka rotacyjna”, to zajrzyj do naszego rankingu golarek męskich.

6. Golarka Sencor SMS 5012GR

Miejsce szóste zajmuje maszynka rotacyjna z wygodną, dopasowaną do dłoni rączką, gwarantującą szybkie i precyzyjne golenie. Obudowa jest wodoodporna – nie tylko ogolisz się więc pod prysznicem, ale także szybko wyczyścisz maszynkę. Trzy ruchome głowice tnące, wychylają się niezależnie od siebie i idealnie dopasowują się do kształtu twarzy, redukując podrażnienia. Dzięki dołączonemu trymerowi podgolisz i wyprofilujesz brodę, skrócisz bokobrody czy wąsy. Wymiana zużytych głowice jest prosta i szybka. Cichy, mocny silnik generuje niewielki hałas. Urządzenie ładuje się koło 2 godzin; po tym czasie może pracować bez przerwy przez 40 minut. Kontrolka LED na bieżąco informuje o stanie naładowania akumulatora. W zestawie znajdziesz etui – możesz więc bez problemu zabrać swoją golarkę w podróż.

5. Golarka Philips S5400/06

Zasilana akumulatorowo golarka głowicowa pozwoli Ci ogolić się nawet w mało komfortowych warunkach, z dala od cywilizacji. Po pełnym naładowaniu, trwającym godzinę, może pracować przez 45 min, co bez problemu wystarczy na kilka cykli golenia. Wskaźnik naładowania informuje Ci na bieżąco, jak długo urządzenie może pracować. Z golarki możesz korzystać pod prysznicem, ponieważ jest w pełni wodoodporna – łatwo ją też wyczyścisz. A dzięki trymerowi precyzyjnie przytniesz zarost, wybierając taką długość, jaką chcesz.

4. Golarka Blaupunkt MSR901

Wygodna, ergonomiczna maszynka do golenia, z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym. Posiada trzy niezależne głowice golące z potrójnymi pierścieniami tnącymi 3D-Blue Cut, perfekcyjnie dopasowujące się do kształtu twarzy i szyi. Dzięki systemowi równomiernego rozłożenia nacisku oraz technologii Multi-D golenie jest szybkie i dokładne. Urządzenie pracuje cicho i nie podrażnia skóry. W zestawie znajdziesz specjalną nakładkę strzyżącą, idealną do pielęgnacji dłuższego zarostu, oraz trymer, pozwalający na usunięcie włosów z uszu i nosa. Możesz skorzystać również ze szczoteczki oczyszczającej twarz i nasadki masującej, która regeneruje skórę.

3. Golarka Remington XR1470 Hyperflex Aqua

Według producenta to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie golarek w ich asortymencie. Wyposażona została w ostrza ComfrotFloat, które bez problemu docierają do włosków rosnących pod każdym kątem. Masz wyjątkowo oporny zarost? W takim razie uruchom tryb Turo Boost, by w krótkim czasie cieszyć się perfekcyjnie gładką skórą. Jeśli preferujesz golenie na mokro – żaden problem; ta golarka głowicowa jest całkowicie wodoodporna. Wskaźnik LED poinformuje się o poziomie naładowania, a futerał ochroni urządzenie przed uszkodzeniami. Golarka może pracować przez 60 min; potem należy ją podłączyć do ładowania na 1,5 godziny.

2. Golarka Philips S5400/26

Akumulatorowa golarka rotacyjna wyposażona została w system ostrzy MultiPrecision, dzięki któremu zaokrąglone głowice płynnie przesuwają się po skórze. Do tego poruszają się w 5 kierunkach, więc skutecznie i dokładnie ogolą najbardziej newralgiczne miejsca.

Jest wodoodporna, skorzystasz z niej więc nawet podczas kąpieli. Czas pracy wynosi 45 min; ładowanie zajmuje z kolei 60 min. Urządzenie wyczyścisz bez problemu za sprawą systemu SmartClean – wystarczy, że naciśniesz przycisk, a golarka zostanie wyczyszczona i naładowana. Nie musisz się obawiać, że urządzenie niespodziewanie Ci się rozładuje; golarka posiada wskaźnik naładowania akumulatora, a także wskaźnik wymiany głowic czy blokadę podróżną.

1. Golarka Philips S7530/50

Miejsce pierwsze zajmuje golarka głowicowa z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym. Jeśli nie podłączysz jej do prądu, może pracować aż przez 50 minut (pełny czas ładowania wynosi zaś zaledwie godzinę). Jej kolejną zaletą są pierścienie Comfort, pokryte powłoką z tysięcy drobnych koralików. Sprawiają one, że golarka nie zostawia podrażnień i gładko przesuwa się po skórze. Jest przy tym wygodna – a to za sprawą 5-kierunkowych głowic DynamicFlex, które świetnie dopasowują się do rysów twarzy. Efekt golenia jest zachwycający, ponieważ system ostrzy Gentle Precision bardzo dokładnie przycina nawet wyjątkowo krótkie czy spłaszczone włosy, chroniąc przy tym Twoją skórę. Jest wodoodporna, da się więc korzystać z niej pod prysznicem, goląc się na sucho lub mokro, z użyciem ulubionej pianki. Golarka posiada wskaźnik akumulatora, czyszczenia oraz wymiany głowic. Możesz też nałożyć trymer SmartClick, dzięki któremu precyzyjnie przytniesz wąsy czy bokobrody.

Dodane: 2019-10-29