Osobom, które kochają nowinki technologiczne i dużą wagę przywiązują do zdrowego trybu życia, nie trzeba tłumaczyć, czym jest smartwatch. Tym, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem, wyjaśniamy: smartwatch to inteligentny zegarek, który monitoruje naszą aktywność fizyczną. Do tego może nam z powodzeniem zastąpić smartfona, kartę płatniczą czy aparat fotograficzny. Smartwatch dla dzieci różni się od zegarków dla dorosłych nie tylko wyglądem, ale i funkcjami. Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę? I czy zegarek z GPS dla dziecka to faktycznie dobry pomysł?

smartwatch-dla-dzieci

Smartwatch dla dzieci – do czego służy?

Smartwatch dla dzieci nie dysponuje wprawdzie tyloma funkcjami co zegarek dla dorosłych, ale i tak ma szeroki zakres możliwości. Większość modeli potrafi monitorować czas i jakość snu, liczyć kroki i pokonany dystans, a te z kartą SIM pozwalają dzwonić oraz odbierać połączenia. Ich głównym zadaniem jest zachęcenie dziecka do większej aktywności fizycznej, sprawienie, by kojarzyła mu się ona z zabawą. Smartwatch dla dzieci posłuży także jako budzik, a ustawienie alarmu przypomni o ważniejszych zadaniach do wykonania. Ma też umożliwić rodzicowi stały kontakt z pociechą i pomóc mu zadbać o jej bezpieczeństwo.

Zegarek z GPS dla dziecka – bezpieczeństwo przede wszystkim

Zastanawiasz się, jaki smartwatch dla dziecka wybrać i czy faktycznie to niewielkie urządzenie w odpowiedni sposób zadba o jego bezpieczeństwo? Smartwatch dla dzieci wyposażony jest w nadajnik GPS. Dzięki temu sprawdzisz, gdzie w tej chwili jest Twoja pociecha, i upewnisz się, że nic jej nie grozi. A jeśli coś wzbudza Twoje podejrzenie, zawsze możesz szybko zadzwonić, takie zegarki mają bowiem zwykle wbudowany telefon. Oczywiście, smartfony oferują podobne rozwiązania, ale smartwatch ma nad nimi ważną przewagę – o wiele trudniej go zgubić. Wiele modeli generuje specjalny sygnał w przypadku, gdy urządzenie zsunie się z ręki; inne można szybko zlokalizować za pomocą telefonu.

Zegarek z GPS dla dziecka ma także kilka innych ważnych funkcji. Bardzo istotny jest przycisk SOS – wystarczy, że znajdujące się w niebezpieczeństwie dziecko go wciśnie, a w Twoim telefonie od razu uruchomi się alarm. Możesz też ustawić „strefę bezpieczeństwa”; jeśli Twoja pociecha ją opuści, od razu otrzymasz powiadomienie. Dzięki opcji nasłuchu otoczenia szybko połączysz się ze smartwatchem, zwłaszcza gdy dziecko nie odbiera, i prześledzisz, czy wszystko jest w porządku.

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Najważniejsze parametry

Co powinien posiadać dobry smartwatch dla dzieci? Na co zwrócić uwagę, wybierając zegarek z GPS dla dziecka? Poniżej przedstawiamy listę najistotniejszych parametrów i funkcji.

Wygląd

To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Co z tego, że smartwatch będzie miał wszystkie niezbędne opcje, kiedy maluch nie będzie chciał go nosić? Dlatego koniecznie upewnij się, zegarek odpowiada dziecku pod względem wizualnym.

Wytrzymała i wodoodporna obudowa

Dzieci często potrafią szaleć bez opamiętania, warto więc wybrać taki smartwatch, który nie ucierpi nawet podczas wyjątkowo intensywnych zabaw. Zobacz, z czego wykonany jest ekran i pasek – powinny być łatwe do wyczyszczenia oraz odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania czy upadki. Najlepiej, jeśli zegarek jest też wodoszczelny. Nie ulegnie uszkodzeniu, gdy dziecko włoży ręce pod kran, wskoczy do basenu albo wyjdzie pobawić się podczas deszczu. Smartwatch musi być też wygodny, nie może uwierać ani ocierać nadgarstka. Sprawdź, czy zrobiony został z materiału hipoalergicznego – to konieczność, jeśli Twoje dziecko zmaga się z uczuleniami. Opaski dla młodszych dzieci są zwykle elastyczne, nierozpinane, natomiast dla tych trochę starszych mają sprzączki. Można je bez problemu wymieniać, więc jeśli dziecko urośnie, nie ma potrzeby kupowania nowego smartwatcha, wystarczy jedynie dobrać nowy pasek.

Intuicyjny interfejs

Smartwatch dla dzieci jest zwykle mniej zaawansowany i łatwiejszy w obsłudze niż sprzęt dla dorosłych. Upewnij się jednak, że interfejs faktycznie jest czytelny, a dostęp do aplikacji szybki i prosty.

Bateria

Sprawdź, jak długo wytrzymuje bateria. W zależności od jej pojemności oraz intensywności użytkowania smartwatche mogą działać od kilkunastu godzin do kilku dni.

Dodatkowe aplikacje

Wiele smartwatchy posiada interesujące aplikacje, które mają na celu zachęcenie dziecka do nauki i aktywności fizycznej. Mogą to być rozmaite gry edukacyjne i sportowe, gwarantujące dobrą zabawę i pomagające utrzymać zdrowy tryb życia.

Smartfon czy zegarek z GPS dla dziecka?

Dlaczego smartwatch dla dzieci może być o wiele lepszym rozwiązaniem niż zakup smartfona?

Cena – inteligentne zegarki są znacznie tańsze od smartfonów.

Wytrzymałość – smartwatche są odporne na uszkodzenia; smartfon, który upadnie na ziemię, często trzeba oddać do kosztownej naprawy.

Brak dostępu do nieodpowiednich treści – nie chcesz kupować smartfona, ponieważ boisz się, że Twoje dziecko nie będzie potrafiło z niego rozsądnie korzystać i spędzi długie godziny, surfując po internecie? Zegarek z kartą SIM posiada wszystkie podstawowe funkcje telefonu. Równocześnie jednak nie pozwoli mu wchodzić na portale społecznościowe czy inne nieprzeznaczone dla niego strony.

Funkcjonalność – smartfon jest mniej wygodny w użytkowaniu; nie zawsze dziecko będzie mogło szybko go wyciągnąć z wypchanego plecaka. Może też nie usłyszeć dzwonka lub zapomnieć zabrać komórkę z domu. Telefon też łatwiej zgubić, może wypaść z kieszeni lub zostać skradziony. Smartwatcha zakłada się na rękę i dziecko ma do niego łatwy dostęp. Praktycznie nie ma możliwości, by zgubić dobrze założony zegarek, a jeśli dziecko zagapi się i gdzieś go zostawi, szybko zlokalizujesz urządzenie dzięki wbudowanemu nadajnikowi GPS.

zegarek-z-gps-dla-dziecka

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Polecane modele

Nie wiesz, jaki smartwatch dla dziecka będzie najlepszym wyborem? Oto kilka popularnych modeli zegarków z GPS dla dzieci dostępnych w naszym sklepie.

Garett Kids 4

Smartwatch z kolorowym dotykowym ekranem o wielkości 1,22" i wadze 55 g. Posiada nowoczesny lokalizator GPS, zdalny podsłuch, geo ogrodzenie (czyli wyznaczenie strefy bezpieczeństwa) oraz przycisk SOS, dzięki czemu nie musisz się już martwić, że Twojemu dziecku grozi jakieś niebezpieczeństwo.

Kiedy włożysz do zegarka kartę SIM, dziecko będzie mogło wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne – urządzenie z powodzeniem zastąpi więc smartfona. Co istotne, Ty sprawujesz kontrolę nad jego kontaktami. Z pomocą aplikacji wybierasz, na które numery dziecko może zadzwonić i jakie połączenia odbierze. Smartwatch ma też opcję wysyłania kilkunastosekundowych notatek głosowych (co jest wygodniejsze i szybsze niż pisanie SMS-a).

Obudowa jest pyłoszczelna i wodoodporna. Bateria może pracować do 70 godzin; kiedy jej poziom spadnie poniżej 15% procent, wysyła powiadomienie o konieczności podłączenia zegarka do ładowarki.

FOREVER Call Me KW-50

Tani zegarek przeznaczony dla najmłodszych dzieci. Lokalizacja LBS pozwala na ustalenie, w jakim obszarze znajduje się Twoja pociecha. W razie niebezpieczeństwa dziecko może przytrzymać przycisk SOS, uruchamiając alarm na Twoim telefonie.

Smartwatch posłuży nie tylko jako telefon, ale i aparat – dziecko w każdej chwili może zrobić zdjęcie i wysłać je prosto do rodzica. Zegarek pozwala też na odbieranie wiadomości tekstowych; maluch może na nie odpowiedzieć, nagrywając notatkę głosową. Ekran jest dotykowy, ma wielkość 1,44". Bateria ma 400 mAh i wytrzymuje bez ładowania do 3 dni.

ART Watch Phone Go SGPS-02P

Niewielki zegarek z GPS dla dziecka, zawierający podstawowe funkcje bezpieczeństwa (lokalizator, podsłuch czy przycisk SOS) i umożliwiający nawiązywanie połączeń głosowych. Posiada także wbudowany krokomierz, budzik, monitoring snu oraz zapobiegający zgubieniu zegarka alarm.

Myślisz o zakupie smartwatcha dla siebie? Więcej na temat inteligentnych zegarków dla dorosłych dowiesz się z artykułu: Co to jest smartwatch i dlaczego warto go mieć?

Może zainteresuje Cię też smartband, czyli inteligentna opaska? Przeczytasz o nim tutaj: Smartband – jaki wybrać?

Dodane: 2019-08-21