Dźwięki towarzyszą nam niemal w każdej minucie dnia – część wybieramy sami, na inne niestety mamy ograniczony wpływ. Prostym sposobem na poskromienie otaczającego nas hałasu jest korzystanie ze słuchawek. W czasach, kiedy prawie wszyscy posiadają multimedialne smartfony, dostęp do ulubionej muzyki nie przysparza problemów. Inaczej jest z wyborem odpowiednich słuchawek. Nasz ranking pomoże odpowiedzieć na pytanie, jakie słuchawki bezprzewodowe najlepiej do Ciebie pasują.

słuchawki bezprzewodowe ranking

Słuchawki bezprzewodowe – dla kogo i w jakich sytuacjach?

Niewątpliwą zaletą słuchawek bezprzewodowych jest brak kabla. Do połączenia ze źródłem dźwięku wykorzystuje się w nich system Bluetooth lub port podczerwieni. Dzięki temu, chodząc po ulicy czy poruszając się komunikacją miejską, masz całkowitą swobodę ruchów.

Słuchawki bezprzewodowe docenią również osoby prowadzące aktywny tryb życia. Długie kable przeszkadzają w trakcie uprawiania ćwiczeń na siłowni lub podczas codziennego biegania. Jeśli wybierasz słuchawki, z których korzystać będziesz w czasie treningu, zwróć uwagę na słuchawki douszne. Takie modele są bardziej stabilne niż słuchawki o klasycznej budowie.

Jakie słuchawki bezprzewodowe zabrać do pracy? Całkiem niedawno do intensywnego używania zalecano słuchawki podłączane za pomocą przewodu – gwarantowały one znacznie lepszą jakość dźwięku. Jednak dzisiaj także wśród słuchawek Bluetooth lub na podczerwień znajdziemy o brzmieniu nieodbiegającym od standardowych słuchawek przewodowych. Do pracy polecamy słuchawki, które można podłączyć do wyjścia audio i w razie rozładowania akumulatora korzystać z nich w tradycyjny sposób.

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth?

Podczerwień i Bluetooth, wykorzystywane do łączenia słuchawek ze źródłem dźwięku, różni sposób działania. Słuchawki na podczerwień wymagają kontaktu z odtwarzaczem – urządzenia muszą się „widzieć”. Problem ten nie występuje przy połączeniu przez Bluetooth, dostępnym w większości urządzeń.

Jak to zrobić? Przede wszystkim uruchom Bluetooth w telefonie, laptopie lub innym sprzęcie pełniącym funkcję nadajnika. Kiedy słuchawki nawiążą połączenie, usłyszysz w nich sygnał dźwiękowy. Przy pierwszym użyciu nadajnik należy sparować ze słuchawkami. Zazwyczaj wymaga to jedynie potwierdzenia na ekranie komputera lub telefonu. Przy kolejnym uruchomieniu sparowanych ze sobą urządzeń nie trzeba już nic potwierdzać. Nadajnik i odbiornik połączą się automatycznie, o ile Bluetooth będzie w nich włączony.

słuchawki bezprzedowoe JBL

Ważne parametry i funkcje

Wybierając słuchawki bezprzewodowe, niezależnie od tego, czy są to słuchawki do pracy, czy do wykorzystania podczas aktywnego wypoczynku, warto zwrócić uwagę na:

czas pracy

Słuchawki bezprzewodowe czerpią energię z wbudowanych akumulatorów. Im dłużej mogą one działać, tym lepiej. W przypadku słuchawek sportowych wystarczy kilka godzin, ponieważ nawet po intensywnym treningu zrobisz sobie przerwę. Jeśli szukasz słuchawek do pracy, dobrze jest wybrać te, które pracują dłużej, czyli 12, a nawet 24 godziny

sposób ładowania

W trakcie zakupów zwróć uwagę na to, w jaki sposób możesz ładować wybrany model. W części słuchawek służy do tego wejście USB, a więc do ich ładowania wykorzystasz ten sam kabel co do podładowania telefonu. Nowszą i wygodniejszą metodą jest ładowarka-etui. Zamknięte w nich słuchawki nie tylko ładują akumulatory, ale i są bezpieczne w trakcie transportu.

sterowanie

Jednym z warunków, jakie muszą spełniać wygodne słuchawki, jest bezproblemowe sterowanie. Do przełączania piosenek i zmiany poziomu głośności często wykorzystujemy urządzenie, z którego odtwarzamy dźwięk. W słuchawkach bezprzewodowych możesz jednak sterować niektórymi ustawieniami bez wyjmowania nadajnika. Na zewnętrznej części nauszników znajdziesz przyciski pozwalające na manipulowanie natężeniem dźwięku, kolejnością odtwarzania oraz odbiór połączenia telefonicznego.

waga

Ten parametr ma większe znaczenie w przypadku modeli wokółusznych, w których słuchawki zamontowane są na zakładanym na głowę pałąku. Lżejsze będą nie tylko wygodniejsze, ale także mniej podatne na uszkodzenia.

wyciszenie otoczenia

Słuchawek używamy nie tylko po to, by cieszyć się ulubioną muzyką lub obejrzeć film w zatłoczonym miejscu. Ich inną, ale równie ważną rolą jest możliwość wyciszenia dźwięków otoczenia. Same słuchawki mogą stanowić fizyczną barierę, jeśli jednak zależy Ci na lepszym efekcie, wybierz te z funkcją aktywnego tłumienia hałasu. Nie jest to całkowita nowość – piloci odrzutowców korzystają z niej od dawna, ale teraz mamy szansę cieszyć się nią nawet w domowym, nomen omen, zaciszu.

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Nasze TOP 8

Miejsce 8.: JBL T110 BT

Chociaż zajęły ostatnie miejsce w naszym rankingu, słuchawki bezprzewodowe JBL nie są sprzętem o słabych parametrach. Sprzęt przeznaczony jest dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Dzięki silikonowemu wykończeniu nie zgubisz ich nawet podczas szybkiego biegu czy intensywnych ćwiczeń. Czas pracy wynosi do 6 godzin, a funkcja szybkiego ładowania umożliwi uzupełnienie baterii podczas krótkiej przerwy.

Miejsce 7.: Creative Sound Blaster Jamsound

Najtańsze w naszym zestawieniu słuchawki wokółuszne z możliwością bezprzewodowego połączenia ze źródłem dźwięku. Długi czas pracy baterii – do 12 godzin – pozwala na wygodne korzystanie z nich w pracy lub podczas grania. Jeśli sprzęt nagle się rozładuje, podłączysz go z komputerem za pomocą kabla USB. Dzięki temu możesz nadal z nich korzystać i ładować akumulatory. Słuchawki wyposażone są także w mikrofon, a więc z ich pomocą przeprowadzisz rozmowy telefoniczne oraz przez Skype’a. Model niestety nie składa się, przez co bywa niewygodny w transporcie.

Miejsce 6.: JBL BT T500BT

To już kolejne w naszym zestawieniu słuchawki JBL. Tym razem wybraliśmy słuchawki wokółuszne, a naszą uwagę zwrócił przede wszystkim materiał, z którego sprzęt został wykonany. Dzięki zastosowaniu lekkiego, ale wytrzymałego tworzywa sztucznego ich używanie jest komfortowe. Wygodę dodatkowo zwiększa miękkie wykończenie słuchawek oraz wyściółka umieszczona na pałąku. Słuchawki są wygodne w transporcie, ponieważ konstrukcja umożliwia ich złożenie. Korzystając ze słuchawek JBL T500BT, masz dostęp do asystentów Siri i Google Now bez pośrednictwa urządzenia mobilnego. Czas pracy akumulatorów wynosi ok. 16 godzin.

Miejsce 5.: Sony WF1000XM3S

Marka Sony już od dawna jest cenionym producentem na rynku sprzętu audio, dlatego również wśród słuchawek bezprzewodowych znajdziemy ich propozycje. W przypadku słuchawek Sony WF1000XM3S w oczy rzuca się ich minimalistyczny design. Jednak nie tylko wygląd sprawia, że warto je wybrać. Chociaż model jest niewielki, to znajdujący się w nim przetwornik akustyczny zapewnia czysty, bogaty dźwięk. Czas pracy proponowanego przez nas urządzenia uzależniony jest od tego, czy uruchomisz aktywne osłabianie hałasu, i w zależności od wybranych parametrów wynosi od 4 do 15 godzin. Czas pracy akumulatora wydaje Ci się krótki? Zwróć uwagę na to, że słuchawki będą się ładować w etui podczas transportu.

Miejsce 4.: Apple Powerbeats3 Wireless – The Beats Decade Collection

W naszym zestawieniu nie mogło rzecz jasna zabraknąć sprzętu marki Apple. W sportowym modelu słuchawek Beats zwraca uwagę przede wszystkim pałąk, który zwiększa stabilność słuchawek podczas uprawiania sportu. Słuchawki trzymają się na swoim miejscu nie tylko dzięki silikonowym elementom, ale także dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu założonemu na ucho. Bateria wytrzymuje do 12 godzin pracy, a tryb Fast Fuel pozwala w 5 minut naładować urządzenie na kolejną godzinę działania. Wbudowany mikrofonowi pozwala na odbieranie połączeń oraz aktywowanie Siri, wirtualnego menadżera zadań.

Miejsce 3: Denon AHGC25WBKEM

Denon to marka, która zawojowała sferę urządzeń audio, dlatego też ich słuchawki musiały znaleźć się w naszym rankingu. Przede wszystkim – są niezwykle wygodne. Lekka konstrukcja i wyłożone miękką pianką nauszniki sprawią, że nawet całodzienna praca nie będzie dla Ciebie uciążliwa. A skoro o pracy mowa – czas działania baterii wynosi do 30 godzin. Słuchawki posiadają nie jeden, ale aż dwa mikrofony, dzięki czemu nawet w głośnych miejscach bez problemu przeprowadzić rozmowę. Marka Denon to przede wszystkim doskonałe brzmienie – zawdzięczamy to wysokowydajnym przetwornikom audio. Gwarantują one świetne oddanie zarówno basów, jak i wysokich tonów.

Miejsce 2: Apple Beats Studio3 Wireless – The Beats Skyline Collection    

Kolejna propozycja od Apple to już pełnozakresowe słuchawki wokółuszne. Wyposażone w funkcje aktywnego tłumienia hałasu pozwalają w pełni zanurzyć się w dźwięku i oderwać od otaczającej rzeczywistości. Audio jest zresztą nie tylko oczyszczone, ale także odpowiednio skalibrowane, słuchawki pozwalają bowiem na automatyczną optymalizację podkładu muzycznego. Apple Beats to również wygodna obsługa. Żeby je uruchomić, wystarczy zbliżyć do nich źródło dźwięku. Proponowany model posiada Czip Apple W1, co zmniejsza pobór energii i w efekcie pozwala działać nawet do 22 godzin (przy wyłączonej funkcji wytłumiania hałasu). Jeśli jednak rozładują się w nieoczekiwanym momencie, tryb Fast Fuel pozwala na naładowanie ich w ciągu 10 minut na kolejne 3 godziny pracy. Są też wygodne w transporcie – przed schowaniem do plecaka możesz złożyć słuchawki tak, by zajmowały jak najmniej miejsca. 

Miejsce 1.: Sony BT NFC WH1000XM3B.CE7

Na pierwszym miejscu naszego rankingu znalazły się drugie już słuchawki marki Sony. I trudno obecnie znaleźć na rynku urządzenie, które lepiej sprawdzi się do wygłuszania dźwięku. Umożliwia to nowy procesor QN1 HD – jako dedykowany do słuchania muzyki nie wpłynie negatywnie na jakość dźwięku. Słuchawki posiadają funkcję optymalizacji ciśnienia, a więc sprawdzą się również w trakcie lotu samolotem. Uzyskasz też doskonałe dopasowanie dźwięku, możliwe dzięki funkcji Unique Personal Optimizing, analizującej położenie słuchawek na głowie. Sztuczną inteligencję zastosowano do dopasowania parametrów słuchawek do podejmowanej przez Ciebie aktywności – ciesz się doskonałym dźwiękiem w domu, w pracy i podczas spaceru. Na koniec warto wspomnieć o czasie pracy słuchawek, który przy włączonym aktywnym tłumieniu hałasu wynosi 30 godzin, a bez tej funkcji – 18 godzin więcej.

Szukasz więcej informacji o sprzęcie audio? Sprawdź: 

Jakie słuchawki nauszne wybrać? Kompleksowy poradnik 

Szybki poradnik: jakie kino domowe wybrać? 

 

Dodane: 2019-10-28