Podobno muzyka łagodzi obyczaje. W tym powiedzeniu jest wiele prawdy, ponieważ wiele badań naukowych wykazało związek pomiędzy słuchaną muzyką a nastrojem, który nam towarzyszy. Mózg silnie reaguje na to, co leci z głośników, czy tego chcemy, czy nie. W tej części naszego cyklu przedstawimy Ci trzy typy melomanów i sprzęty, z których najczęściej korzystają. Jesteśmy ciekawi, z którym typem najbardziej się utożsamiasz.

no music no life

1. Dyskretny meloman

Na pewno codziennie spotykasz ten typ miłośnika muzyki na ulicy, w tramwaju w pracy lub na treningu. Dyskretny meloman to osoba, która lubi odizolować się od świata zewnętrznego i zagłębić w swoje ulubione brzmienia. Sprzęt, który wykorzystuje do swoich praktyk to oczywiście słuchawki. Mnogość i dostępność rozwiązań jest tak duża, że praktycznie każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Najpopularniejsze są słuchawki typu „pchełki” lub dokanałowe. Są również melomani, którzy oczekują od słuchawek nieco więcej. Ten typ wybiera zazwyczaj rozwiązania kryte, które oferują bardzo dobrą jakość dźwięku, niezależnie od rodzaju słuchanej muzyki. Masz również do dyspozycji słuchawki przewodowe i bezprzewodowe, działające z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Jeżeli szukasz urządzenia, które pozwoli Ci odseparować się do otoczenia, najpewniej jesteś dyskretnym melomanem.

dziewczyna w słuchawkach na różowym tle

2. Hojny meloman

Drugi rodzaj miłośnika muzyki to hojny meloman. Jest to typ, który uwielbia dzielić się swoją muzyką z całym światem. Jeżeli często podróżujesz lub nie wyobrażasz sobie weekendu bez spotkania na działce przy grillu i muzyce to znak, że możesz zaliczać się do tej grupy melomanów. W tym wypadku idealnie sprawdzają się głośniki bezprzewodowe. Są niezwykle poręczne i generują naprawdę przyzwoity dźwięk. Nieduża impreza w plenerze z całą pewnością zyska na wartości, gdy pojawi się na niej hojny meloman ze swoim bezprzewodowym głośnikiem. Pamiętaj tylko, że nie każdy, kto znajduje się w Twoim otoczeniu, (np. w autobusie) ma ochotę słuchać wybranych przez Ciebie utworów. Granica pomiędzy hojnym melomanem a DJ-em bez słuchawek jest bardzo cienka i możesz nawet nie wiedzieć, kiedy ją przekroczysz. Wybieraj więc roztropnie odbiorców Twojej muzyki z głośnika bezprzewodowego.

głośnik bezprzewodowy

3. Domowy meloman

Typ równie popularny, co dyskretny meloman. Ten rodzaj miłośnika muzyki ma jeden podstawowy cel – stworzyć w swoim domu salę koncertową. Wbrew pozorom można uzyskać bardzo dobrą jakość dźwięku (podobną do tej na profesjonalnych salach) w domowym zaciszu. Potrzebny jest tylko odpowiedni sprzęt. Domowy meloman lubi usiąść w fotelu i godzinami rozkoszować się dźwiękami płynącymi z głośników jego kina domowego. Lubi również, gdy podczas oglądania filmów efekty dźwiękowe otaczają go i pozwalają poczuć się częścią wydarzeń. Domowego melomana bardzo trudno jest zadowolić, ponieważ cały czas dąży do doskonałości i pędzi za mitycznym, idealnym brzmieniem. Najczęściej spotykanym sprzętem, w domu tego typu miłośnika muzyki, jest kino domowe. Im większe i bardziej zaawansowane, tym lepiej.

A ty, jak najbardziej lubisz słuchać muzyki? Do którego typu melomana Ci najbliżej? Mamy nadzieję, że nie do DJ-a bez słuchawek;)

chłopak wśród głosników

 

Dodane: 2018-01-11