Maszynka do golenia to jedno z tych urządzeń elektrycznych, które najczęściej występują w męskich łazienkach. Wybór odpowiedniej maszynki może wcale nie być taki łatwy, ponieważ producenci prześcigają się w kolejnych udogodnieniach tych sprzętów. Wśród tradycyjnych maszynek z ostrzami, golarek foliowych oraz rotacyjnych znaleźć można również maszynki OneBlade – hybrydy łączące w sobie cechy różnych akcesoriów do twarzy. Czym są? Jak wypadają w porównaniu z pozostałymi golarkami? OneBlade czy OneBlade Pro – który wybór bardziej się opłaca?  

jaką maszynkę do golenia wybrac

Jaką maszynkę wybrać – tradycyjną czy elektryczną?

Zarost zarostowi nierówny. Maszynka do golenia zachwalana przez jednego mężczyznę może ani trochę nie odpowiadać drugiemu. Dla ułatwienia zakupu przygotowaliśmy krótką ściągę. Jakie rodzaje urządzeń do pielęgnacji zarostu można znaleźć w sklepach?

Dla lubiących tradycję i gładką skórę: maszynki z ostrzem

Klasyczne maszynki do golenia to „jednorazówki” wyposażone w ostrza i paski nasączone środkiem likwidującym podrażnienia. Tego rodzaju sprzęt wybierają zazwyczaj panowie, którzy preferują całkowicie gładką skórę. Elektryczna maszynka nigdy nie da takiego efektu. Używając ostrzy należy jednak pamiętać o kilku zasadach, które pomogą uniknąć uszkodzenia skóry.

1. Staraj się golić twarz po kąpieli. Ciepła woda zmiękcza zarost, dzięki czemu łatwiej go usuniesz.

2. Zawsze przed goleniem nakładaj na skórę twarzy piankę lub krem. Pomoże Ci to uniknąć nieprzyjemnych podrażnień.

3. Nie rezygnuj z kremu po goleniu! Sprawi on, że naskórek szybciej się zregeneruje, a skóra będzie milsza w dotyku.

4. Używasz maszynki jednorazowej więcej niż raz? Pamiętaj o dokładnym czyszczeniu ostrzy, a w przypadku szczególnie wrażliwej skóry również o ich odkażaniu.

Dla nowoczesnych: maszynka elektryczna

Alternatywą dla maszynek z ostrzami są maszynki foliowe i rotacyjne, zasilane na baterie lub akumulatory. Głowice maszynek elektrycznych należy wymieniać, jednak nie musisz o tym pamiętać tak często, jak przy golarkach z ostrzem.

Golarka foliowa ścina włos tuż przy skórze. Efekt jest zbliżony do działania ostrza, chociaż da się wyczuć różnicę w dotyku. Golarka rotacyjna to natomiast świetny wybór dla mężczyzn o wyrazistych rysach twarzy. Profilowana główka urządzenia pozwala usuwać niechciane owłosienie również w trudniej dostępnych miejscach.

oneblade czy oneblade pro

Dla kogo OneBlade?

Maszynki do golenia Philips OneBlade oraz OneBlade Pro to wybór dla Panów, których nie satysfakcjonuje żadne z opisanych powyżej urządzeń. Co wyróżnia golarki hybrydowe na tle pozostałych sprzętów do modelowania zarostu?

Rozmiar

Najprostsze, tradycyjne maszynki ręczne zajmują niewiele miejsca.  Maszynka OneBlade zdecydowanie nie może z nimi rywalizować jednak w kategorii elektrycznych urządzeń do pielęgnacji zarostu to urządzenie hybrydowe odznacza się wyjątkowo niewielkimi wymiarami. W Twojej łazience jest mało miejsca do przechowywania? Maszynka OneBlade wymaga go mniej niż większe golarki elektryczne.

Ostrze

Producenci jednorazowych maszynek do golenia prześcigają się w liczbie ostrzy, które zmieszczą się na główce maszynki. Chociaż zapewniają one dokładne golenie, wymagają też od użytkownika dużej ostrożności. Philips OneBlade to tylko jedno ostrze. Dzięki odpowiednim nakładkom możesz jednak regulować jego ustawienie tak, by golić i strzyc zarost na ulubioną długość. Co ważne – używanie maszynki OneBlade nie grozi podrażnieniem ani uszkodzeniem skóry. Mimo że nożyk wykonuje aż 200 ruchów na sekundę, skóra jest chroniona dzięki zaokrąglonym końcówkom i poślizgowej powłoce.

Strzyżenie dodatkowo ułatwia obustronne ostrze. Zwiększa to zakres możliwych do wykonania ruchów i oznacza, że do przeprowadzenia prostego cięcia nie będziesz wykręcać nadgarstka w nienaturalny sposób.

Dla zachowania higieny pamiętaj o regularnej wymianie ostrzy. Jeśli używasz maszynki do pełnego golenia 2 razy w tygodniu, producent zaleca robić to co 4 miesiące, jednak dokładna częstotliwość zależy przede wszystkim od grubości zarostu. Dla ułatwienia golarka została wyposażona we wskaźnik informujący o zużyciu.

Zasilanie

Czas pracy uzależniony jest od modelu i może wynosić 60 lub 90 minut. Zarówno OneBlade, jak i OneBlade Pro działają bezprzewodowo, co zwiększa wygodę ich użytkowania.

OneBlade czy OneBlade Pro – którą maszynkę wybrać?

Niezależnie od wybranego modelu, każda z maszynek nadaje się do przycinania, modelowania oraz golenia. Tym, co je różni, jest cena, kolor i specyfikacja. Którą maszynkę w takim razie wybrać? Czy opłaca się wydawać więcej na wersję Pro, czy może wystarczy tańszy model?

Philips OneBlade

Podstawowa wersja maszynki hybrydowej umożliwia golenie zarówno na mokro, jak i na sucho. W wypadku golenia bez pianki czy żelu nie musisz obawiać się podrażnienia skóry. Urządzenie pozwala przystrzyc i modelować zarost na 4 różne długości. Do regulacji wykorzystasz dołączone w zestawie nakładki. 

Golarka Philips OneBlade do pełnego naładowania akumulatora potrzebuje około 4 godzin. Po tym czasie urządzenie będzie działać przez 60 minut. O stopniu rozładowania baterii informuje cyfrowy wskaźnik. Dzięki temu nie zapomnisz o podłączeniu urządzenia do prądu.

Philips OneBlade Pro

Maszynka w wersji rozszerzonej także pozwala na modelowanie zarostu na sucho i mokro. W przeciwieństwie jednak do urządzenia opisanego wcześniej, wersja Pro ma nie 4, ale 14 nasadek. Oznacza to, że korzystając z OneBlade Pro masz znacznie więcej możliwości przycinania włosków. Dzięki czytelnemu pokrętłu nasadka jest banalnie prosta w obsłudze.

Wraz z maszynką OneBlade Pro i dostosowaną do niej nasadką w zestawie znajdziesz też dodatkowe akcesoria, które zastosujesz podczas depilacji całego ciała. Znajdziesz tutaj również praktyczne etui podróżne oraz stację ładującą, która umożliwia łądowanie golarkiw trakcie spoczynku.

Akcesoria do męskiej łazienki – nasze poradniki

Jaka golarka rotacyjna będzie najlepsza? Ranking golarek elektrycznych

Jak wybrać tę jedyną? Męska rzecz – elektryczna maszynka do golenia dla panów

Szczoteczka elektryczna czy soniczna? Jaką szczoteczkę wybrać?

Dodane: 2019-12-18