Wyposażenie domu w XXI wieku to całkowita odmiana w stosunku do tego, jak wyglądały mieszkania naszych dziadków i rodziców. Nowoczesny dom to już nie tylko urządzenia automatyczne, ale również wyposażone w możliwość obsługi zdalnej, na przykład za pomocą aplikacji w telefonie. Wyzwaniem współczesności jest także troska o środowisko, a odpowiedzialna eksploatacja sprzętów domowych może wyraźnie wpłynąć na mniejsze zużycie zasobów naturalnych.  Te i inne rozwiązania proponują projektanci produktów marki Bosch. W co warto wyposażyć funkcjonalny, nowoczesny dom?

lodówki Bosch

Marka Bosch – historia pisana udoskonaleniami  

Technologia i nowoczesne rozwiązania to tylko część cech produktów marki Bosch.Od lat cieszą się one popularnością przede wszystkim ze względu na wysoką jakość i trwałość. Nie powinno to dziwić – firma Bosch obecna jest na rynku artykułów gospodarstwa domowego od lat 30. tych ubiegłego wieku. Wtedy z linii produkcyjnej, zamiast wytwarzanych tam do tej pory elementów pojazdów silnikowych, zjechał pierwszy produkt do użytku domowego – 60-litrowa chłodziarka elektryczna.

W późniejszych latach marka rozwijała asortyment produkowanych urządzeń domowych. Nie tylko rozwija funkcjonujące już sprzęty, ale też projektuje całkowicie nowe artykuły. To pralki Bosch były pierwszymi automatami, jakie pojawiły się w wielu gospodarstwach domowych. To zmywarki Bosch jako pierwsze wyręczyły kobiety w zmywaniu. W arsenale produktów marki Bosch pojawiły się również drobne urządzenia, takie jak żelazka, suszarki, elektryczne szczoteczki do zębów czy odkurzacze.

Bosch to pierwsza firma, która wypuściła do sprzedaży pralko-suszarkę. Dzięki temu pranie oraz suszenie ubrań w latach 70. XX wieku nabrało całkowicie nowego wymiaru – niezależnie od temperatury cały proces mógł zakończyć się już po kilku godzinach. Gwałtowne przyspieszenie nastąpiło również w czynnościach kuchennych za sprawą pierwszej kuchenki mikrofalowej.

pralki Bosch

Marka Bosch nie ucieka również od technologicznych rozwiązań, które ulepszą funkcjonowanie Twojego domu. Dlatego od końca lat 80. lodówki Bosch umożliwiają przechowywanie warzyw i owoców w temperaturze 0°, dzięki czemu dłużej zachowują świeżość. Unowocześnienia dotyczą też wpływu używanych w domu sprzętów na stan naszej planety – lodówki tej marki nie wydzielają szkodliwych dla warstwy ozonowych freonów.

Bosch – propozycje do nowoczesnego domu

Historia marki Bosch pokazuje, że żywo reaguje ona na zmieniające się oczekiwania swoich odbiorców. Dlatego też dzisiaj w jej ofercie znajdziesz urządzenia, dzięki którym uda Ci się ulepszyć codzienne funkcjonowanie. Na jakie udogodnienia możesz liczyć, wybierając sprzęty Bosch?

Piekarniki Bosch – wyjątkowe serce kuchni

Nie bez powodu kuchnię określa się mianem centrum każdego domu. Większość z nas sporo czasu spędza tamsporo czasu, przyrządzając pożywienie dla siebie i bliskich. Dlatego też kuchnia bywa właściwym miejscem spotkań, tam zbierają się osoby chętne do pomocy gospodarzom. Zadbaj o odpowiednie wyposażenie tego pomieszczenia tak, by przygotowywanie posiłków było i przyjemne, i owocne.

Piekarniki Bosch, zarówno te wolnostojące, wyposażone w płytę grzewczą, jak i przeznaczone do zabudowy, charakteryzują się sporą ilością udogodnień. Do najciekawszych należy możliwość pieczenia parowego, dzięki któremu obróbka termiczna jest bardzo delikatna dla struktury dań. Przygotowane w piekarniku parowym drób i ryby pozostają miękkie i soczyste. Warzywa w obróbce parowej zachowują najważniejsze wartości oraz swój naturalny aromat. A wszystko to bez dodatkowego tłuszczu. Piekarniki Bosch nowej generacji pozwolą Ci odkryć całkowicie nowy standard pieczenia - smacznie i zdrowo.

Piekarniki Bosch z funkcją pary:

Chcesz piec jak zawodowy szef kuchni? Musisz pamiętać o pilnowaniu nie tylko czasu, ale i temperatury. Proponowane tutaj piekarniki Bosch wyposażone zostały w sensor Perfect Bake. Nie musisz dopasowywać czasu ani temperatury obróbki – piekarnik z Perfect Bake zrobi to za Ciebie. Wystarczy jedynie wskazać odpowiedni program i nacisnąć „Start”. Innym elementem wspomagającym pieczenie jest termosonda Perfect Roast. Jest ona w stanie zbadać temperaturę wewnątrz potrawy, co pozwoli Ci ustalić czas pieczenia, by potrawa była zarówno soczysta, jak i chrupiąca.

Znasz to uczucie, kiedy poza domem zastanawiasz się, czy piekarnik na pewno jest wyłączony? Marka Bosch technologię wykorzystuje również dla naszego bezpieczeństwa. Sprzęt z funkcją Home Connect pozwala zdalnie kontrolować stan domowego sprzętu. Nawet poza domem masz dostęp do panelu sterowania piekarnika.

Pralki Bosch – cisza i niezawodność

Czy od urządzeń piorących można wymagać jeszcze więcej niż to, co oferują nam ich producenci obecnie? Palki Bosch udowadniają, że granice należy przede wszystkim przekraczać. Dlatego też znajdziesz tutaj sprzęt do mniejszych i większych łazienek, dla osób o bardzo zróżnicowanych potrzebach. To jednak dopiero podstawy – pralki Bosch stawiają również na prostą i szybką obsługę, co sprawia, że pranie jest jeszcze wygodniejsze.

Pralki Bosch – najpopularniejsze modele:

Najnowsze modele pralek tej marki zostały wyposażone w system i-Dos. Jego działanie polega precyzyjnym doborze ilości detergentów do prania. Takie rozwiązanie ma dwie ważne zalety: ogranicza zużycie środków do prania, co wpływa na wysokość domowego budżetu oraz zmniejsza ilość chemii, która przedostaje się za pomocą kanalizacji do środowiska naturalnego.

Nowoczesne pranie to ciche pranie, które nie będzie zakłócać spokoju domowników. Ciche urządzenie to również rozwiązanie dla zapracowanych, ponieważ pozwala zrobić pranie nawet w popołudniowo-wieczornych godzinach.

Małe AGD Bosch – podręczna pomoc w każdej chwili

W arsenale artykułów gospodarstwa domowego poza sprzętem wielkogabarytowym znaleźć możesz także mniejsze, ale równie istotne urządzenia, w tym odkurzacze oraz żelazka. To właśnie one należą do sprzętów najczęściej wybieranych „na początek”, podczas urządzania nowego lokum. Nic w tym dziwnego, odkurzacz umożliwia szybkie wyczyszczenie mieszkania. Dobrze dobrane żelazko sprawi natomiast, że w każdej sytuacji Twoje ubrania będą się nienagannie prezentować.

Odkurzacze Bosch – zawsze dopasowane do Twoich potrzeb

Wśród produktów niemieckiej marki znajdziesz odkurzacze workowe, bezworkowe, pionowe, wielofunkcyjne oraz ręczne. Dzięki tak bogatemu asortymentowi bez trudu znajdziesz ten odkurzacz, który ułatwi Ci szybkie sprzątanie, ale jednocześnie nie będzie problematyczny w przechowywaniu. Sprawdź nasz poradnik, by wybrać ten odkurzacz, który najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Żelazka Bosch – niemiecka elegancja

Urządzenia do prasowania ubrań to sprzęty, które zaczynamy dostrzegać przed pierwszymi, poważnymi egzaminami. Na ich zakup decydujemy się natomiast wtedy, kiedy praca lub zmieniający się styl wymagają od nas doskonałej prezencji. W ofercie Bosch znajdziesz żelazka parowe, którymi bezpiecznie i szybko poprawisz wygląd koszuli przed ważnym spotkaniem.

Sprawdź najlepsze żelazka Bosch dostępne w naszym sklepie:

 

Dodane: 2020-02-10