Dzień babci i dziadka, czyli kolejno 21 i 22 stycznia, to okazje, by odwiedzić ukochanych członków rodziny: zjeść słynną szarlotkę babci i zagrać w karty z dziadkiem. Co roku na początku stycznia wnuczkowie zachodzą w głowę: co tym razem wybrać na upominek. Warto, żeby prezent dla babci i dziadka był przemyślany, pokazywał naszą pamięć o nich i podkreślał fakt, że się o nich troszczymy.

Zastanówmy się więc, co sprawiłoby największą radość tym ważnym dla nas osobom. Możemy postawić na promowanie zdrowego stylu życia lub kupić coś związanego z zainteresowaniami babci i dziadka. Dzisiaj przyjrzymy się pomysłom na prezent z kilku kategorii.

 seniorzy

Ciekawy prezent dla babci i dziadka - w trosce o komfort

Wybierając prezent dla babci i dziadka często kierujemy się rozsądkiem, stawiając na coś, „co się przyda”. Jednak nie każdą osobę ucieszy upominek, który jest wyłącznie praktyczny. To wyjątkowe święto to okazja, by swoim najbliższym zafundować prawdziwy odpoczynek i relaks. Z czego się ucieszą?

Prezent dla babci, czyli pełen relaks

Masażer do stóp

Stopy to część ciała szczególnie narażona na podrażnienia, a w konsekwencji ból. Jeżeli Twoja babcia spędza dużo czasu krzątając się po domu lub być może wciąż jest aktywna zawodowo i skarży się na bolące stopy, dobrym pomysłem będzie podarowanie jej masażera do stóp. To niepozorne urządzenie potrafi po kilkunastu minutach przynieść ogromną ulgę, ale też zrelaksować. Możesz wybrać model z funkcją masażu bąbelkowego czy ten emitujący podczerwień, który rozluźni napięte mięśnie i wpłynie dobrze nie tylko na kondycję stóp, ale i całego organizmu.

 

Nowoczesny koc elektryczny

W naszej szerokości geograficznej długie, chłodne wieczory to codzienność. Twoja babcia zalicza się do zmarzluchów? Na pewno ucieszy ją koc elektryczny, który będzie towarzyszył jej podczas wieczorów z książką, serialem czy robótkami ręcznymi. Dlaczego koc elektryczny, a nie tradycyjny? Chociaż nie jest on tak uniwersalny, to potrafi świetnie zatrzymywać ciepło, a także umożliwia regulację poziomu temperatury. Warto wybrać model o większej mocy (szybciej się nagrzeje) oraz z funkcją timera.

 

A dla dziadka...relaks w łazience

Trymer do brody

Kto powiedział, że łazienkowy relaks to domena kobiet? Panowie również lubią domowe SPA po ciężkim dniu, dlatego trafionym prezentem dla dziadka mogą okazać się chociażby dodatki do kąpieli lub opisywany już masażer. Ciekawy upominek z tej kategorii to również trymer do brody.

To urządzenie to obowiązkowy gadżet w łazience każdego mężczyzny lubiącego dbać o swój zarost. Trymer pozwala w precyzyjny sposób szybko przystrzyc brodę, ale nie tylko. Sprzęt przyda się również do likwidacji włosków w uszach czy nosie.

 

Zainwestuj w zdrowie

Co może być przydatnym prezentem dla seniora w XXI wieku? Jeśli na prezent dla babci i dziadka chcesz przeznaczyć nieco większą sumę, świetnym rozwiązaniem może być oczyszczacz powietrza. Co to za urządzenie i do czego przyda się obdarowanym?

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz korzysta z systemu filtrów, dzięki czemu wychwytuje gromadzące się w powietrzu alergeny, wirusy, bakterie i inne zanieczyszczenia. W obecnych czasach, kiedy smog towarzyszy mieszkańcom wszystkich większych miast, z zalet tego sprzętu skorzysta każdy z nas. Wiemy jednak, że najbardziej narażone na infekcje są osoby z obniżoną odpornością, czyli między innymi alergicy, astmatycy i osoby starsze.

Oczyszczacze mogą jonizować powietrze, a zarazem niwelować szkodliwe promieniowanie wytwarzane przez urządzenia elektryczne. Co więcej, modele wyposażone w nawilżacz wytwarzają parę wodną, która ułatwia oddychanie i pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia we wnętrzach. Taki prezent dla babci i dziadka to inwestycja na lata.

  

Bądźcie zawsze w kontakcie, czyli telefon dla seniora

W zestawieniu prezentów dla dziadków nie może zabraknąć elektroniki, z której nowocześni seniorzy mają do czynienia na co dzień. Warto jednak pamiętać, że sprzęty codziennego użytku powinny być dopasowane do osoby, która z nich korzysta, dlatego nie każdy senior ucieszy się z nowoczesnego smartfona lub niewielkiego smartwatcha. Co będzie dobrym upominkiem?

Nasi dziadkowie i babcie z chęcią zamieniają przestarzałe telefony stacjonarne na coraz bardziej nowoczesne modele komórkowe. Telefonu odpowiedniego dla tradycjonalisty warto poszukać wśród propozycji marki Myphone, oferującej czytelne urządzenia z intuicyjnym menu, wyraźną czcionką i długim czasem działania bez ładowania baterii.

 kobieta z telefonem

Jednak nie każdy senior zadowoli się telefonem posiadającym jedynie podstawowe funkcje. Dla dziadka lub babci, którzy są zaznajomieni z nowymi technologiami, możesz wybrać też smartfon. Ważne jednak, by odpowiadał na ich potrzeby, posiadał czytelny ekran i dużą skalę regulacji głośności. Więcej o tym, jaki telefon dla seniora wybrać, przeczytasz w naszym poradniku.

Prezent dla babci i dziadka - co wybrać?

Jaki prezent najbardziej ucieszy babcię, a jaki dziadka? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy wnuczek. Ostatecznie liczy się pamięć o ważnych dla nas osobach, szczególnie w ich dniu. Możesz postawić na praktyczny upominek, który przyda się w codziennym życiu lub wybrać coś, co pozwoli im rozwijać swoje pasje lub zrelaksować się w domowym zaciszu.

Dodane: 2019-01-16