Dlaczego warto zainwestować
w oczyszczacz?

W trosce o zdrowie

Sezon grzewczy oznacza większe zanieczyszczenie powietrza, a w dużych aglomeracjach występowanie zjawiska smogu. Według raportu WHO aż 33 z listy 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE znajdują się w Polsce. Osoby, które troszczą się o swoje zdrowie, coraz częściej decydują się na zakup oczyszczacza powietrza. Sprzęt pozwala uchronić się przez negatywnym działaniem związków chemicznych i pyłów, które są czynnikami alergizującymi, przyczyniają się do rozwoju astmy, a także zaostrzają przewlekłe zapalenie oskrzeli czy niewydolność oddechową.
PHILIPS AC1217/10 1 049,00 zł sprawdź >
METROX ME-1524 499,00 zł sprawdź >

Zadbaj o powietrze, którym oddycha alergik

Niemal 40% społeczeństwa w Polsce cierpi na różne postaci alergii. Aby ograniczyć nieprzyjemne objawy dolegliwości, trzeba ograniczyć występowanie alergenów. Warto zainwestować w dobry oczyszczacz powietrza, który usunie szkodliwe cząsteczki PM2.5 i PM10, dym, kurz, formaldehydy, bakterie, pleśń, roztocza, sierść i elementy naskórka. Warto pamiętać, że czystsze i zdrowsze powietrze w domu to ulga dla alergika również w okresie wiosennego nasilenia pylenia roślin.
METROX ME-1523 599,00 zł sprawdź >
BEKO ATP8100 1 299,00 zł sprawdź >

Rozwiązania do pokoju dziecka

Oczyszczacz powietrza przyda się szczególnie w domach, w których mieszkają małe dzieci, bo są one bardziej narażone na działanie szkodliwych substancji i związków chemicznych niż dorośli. W trosce o zdrowie pociechy warto wybrać sprzęt o wysokiej skuteczności, ale przeznaczony do mniejszej powierzchni (drzwi znacznie ograniczają cyrkulację powietrza i efektywne oczyszczanie). Wybierając model oczyszczacza do pokoju dziecka warto postawić na cichą pracę, prostą obsługę i ciekawy wygląd. Pomocny bywa też timer, który wyłączy sprzęt po określonym czasie.
PRIME3 SAP11 187,00 zł sprawdź >
METROX ME-1522 269,00 zł sprawdź >

Pomyśl o udogodnieniach

Osoby ceniące komfortowe warunki życia docenią rozwiązania oferowane przez modele z wyższej półki. Oczyszczacze mogą mieć szereg ułatwień, od czytelnego wyświetlacza, na którym można np. odczytać poziom stężenia zanieczyszczeń w pomieszczeniu, wilgotność czy temperaturę, przez timer pozwalający na zaprogramowanie czasu działania, wskaźnik zużycia filtrów, po pilot.
WEBBER AP9405 890,00 zł sprawdź >
STADLER FORM ROGER 991,99 zł sprawdź >

Gdy liczy się niska cena

Osobom, które od oczyszczacza oczekują po prostu wydajnej pracy i prostej obsługi, polecamy podstawowe modele. Sprzęty nie mają zbędnych funkcji, które co prawda podnoszą komfort użytkowania, ale nie zawsze są potrzebne wszystkim użytkownikom. Oczyszczacze spełniają swoje podstawowe zadanie i oczyszczają powietrze ze szkodliwych pyłów i związków chemicznych, a w dodatku są w świetnych cenach.
WEBBER AP8300 398,00 zł sprawdź >
Vakoss AR-5207W 799,00 zł sprawdź >
SPRAWDŹ INNE MODELE